top of page
Deptaki Taneczne

Tradycja organizacji widowisk taneczno-muzycznych, zrodziła się w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” w 2004 roku.

Pierwszy „Deptak” miał nawiązywać swoim charakterem do wyszkowskiej ulicy. Premierowe przedstawienie odbyło się 11 czerwca 2005 roku. Rozpoczynała je postać bezdomnej kobiety, która zasypia nocą na ławce gdzieś na wyszkowskiej ulicy. Jej sen staje się kolorowym widowiskiem.
W pierwszym widowisku wzięli udział wszyscy uczestnicy całorocznych zajęć tanecznych ośrodka trenowani przez instruktorkę Jolantę Wiśniewską. Gościnnie wystąpili również Martyna Wiśniewska, Blanka Wiśniewska, Łukasz Prochacki i Karol Skarżyński oraz dzieci z grup tanecznych Pysiaki, Cross Dance, Dynamic, TE PE S.A, łącznie 120 dzieci. W widowisku bierze udział każdy uczestnik zajęć tanecznych MB Studia Tańca i Szkoły Tańca Deptak. Takie były początki naszych Deptaków.

 

Jak powstaje Depta?

Na początku powstaje scenariusz, choreografie taneczne, stroje, wybór odpowiedniej muzyki symbolizującej dany temat przedstawienia. Zarys scenariusza widowiska porusza zawsze aspekty życia codziennego, pełni rolę wychowawczą, uwrażliwia, poucza, cieszy.
W każdym widowisku ukryte jest czytelne przesłanie. Świat jest przepełniony łzami ludzkich losów, ale też i szczęściem, dobrem. Właśnie pokazanie ludzkich przeżyć, pokazanie życiowych emocji poprzez taniec jest głównym celem w realizacji „Deptaków”.

„Deptaki” do dzisiaj cieszą się ogromną popularnością, oglądane są przez kilka dni na deskach Wyszkowskiego Ośrodka Kultury przez ponad dwutysięczną publiczność. Wstęp na nie zawsze jest bezpłatny. W oprawie występuje profesjonalne oświetlenie i specjalne wizualizacje. Tworzymy je razem z MB Studio Tańca Martyną Busławską i Wyszkowskim Teatrem Tańca. Widowisko współfinansowane jest przez Urząd Miejski w Wyszkowie.

Co roku powstaje nowe widowisko. Współpracujemy z wieloma życzliwymi ludźmi, wciąż się uczymy , doskonalimy, pędzimy za nowoczesnością.

Archiwalne Zdjecia
bottom of page