top of page

ONE LIGHT jako wstęp do październikowej historiiMaj 2018 roku był dla nas czasem szczególnie kreatywnym .

Razem z Film Wagon postanowiliśmy zrobić krótki film muzyczny, który z perspektywy kobiety opowie o jej emocjach, wspomnieniach, lękach i niepewnościach.

Jest to zarazem doskonały wstęp do naszego tegorocznego spektaklu, którego premiera już niebawem!

Choreografia, którą stworzyliśmy razem z Arturem Bajllem opowiada o relacjach związkowych oraz przeszkodach jakie napotyka para. Szczególnie cieszy mnie fakt, że mogłam stworzyć i zatańczyć tę choreografię, było to dla mnie ciekawe doświadczenie – komentuje nasza Martyna Busławska, tancerka i choreografka, założycielka Teatru.

Nasz pomysł od początku zakładał taniec GaGa.

Jak wspomina Agnieszka Niedojad, reżyserka całego przedsięwzięcia:

To język ruchowy stworzony przez Ohada Naharina, jednego z najlepszych, najważniejszych choreografów na świecie, dyrektora artystycznego Batsheva Dance Company.

To była bardzo ważna inspiracja, bo GaGa daje możliwość szukania w tańcu własnego ciała, jego świadomości, ma nas połączyć z naszą zwierzęcą naturą, którą zdarza się nam zagłuszać, daje szansę, aby tak prawdziwie i naturalnie wyrazić siebie. Skomponowana muzyka idealnie współgrała z drogą, jaką przemierzała bohaterka.

Naszym celem było stworzenie filmu o tańcu, który trzyma w napięciu niczym….kino akcji!

Czy to się udało?

Przekonajcie się sami.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego dzieła:

Produkcja: Film Wagon Scenariusz i reżyseria: Aga Niedojad Choreografia: Martyna Busławska, Artur Bajll Manager projektu: Aleksandra Fornal, Dorota Lipińska

Tancerze: Martyna Busławska, Artur Bajll Operator kamery: Remigiusz Biernacki Światło: Andrzej Starszewski, Wiktor Berezowski Studio9x9 Montaż: Aleksandra Fornal Kolor korekcji: Piotr Putko MakeUp: Barbara Dworakowska Muzyka: Roman Grus

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page