top of page

Wyszkowski Teatr Tańca na podium w Toruniu!Nasze tancerki zdobyły I miejsce w kategorii „Inne formy tańca – formacje dorośli”.

21 października nasz teatr brał udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca „Chance for Dance 2017″. W pięknej hali Arena Toruń, spotkali się tancerze z całej Polski, a ich umiejętnościom przyglądali się wykwalifikowani sędziowie:

Anna Julia Jujka, Wojciech Kuczyński, Iwona Markiewicz, Artur Niezgoda, Kalina Libszteber, Adam Wierzgański.

Pierwsza na scenie pojawiła się nasza tancerka Paulina Skurzewska w kategorii: Performing Art Improvisation – junior. Jest to wspaniała dyscyplina tańca, która pokazuje, że każdą muzykę można indywidualnie czuć i pojmować.

W tej specyficznej dyscyplinie, tancerz przedstawia swoją własną improwizację do muzyki, którą słyszy pierwszy raz dopiero na scenie. Nie ma więc możliwości, by przygotować się wcześniej. W czasie rzeczywistym przedstawia tańcem swoja własną historię.

Paulina ma dopiero 15 lat, a już od trzech lat jest naszą solistką. Tańczyła m.in: w choreografii ,,Oskar i Pani Róża” oraz w spektaklu “Sanzaru”. To utalentowana i pracowita tancerka, która świadomie i technicznie wykorzystuje swoje umiejętności taneczne. W Toruniu Paulina pokonała 25 tancerek i dostała się do półfinału.

Następnie nasz zespół liczący 21 tancerek, zaczął swoją rywalizację w kategorii: Inne formy tańca – dorośli. Jest to kategoria, w której możemy prezentować różne style tańca, takie jak: modern, taniec współczesny, jazz, taniec nowoczesny czy contemporary. Nasze tancerki zaprezentowały 4 minutową choreografię opracowaną przez założycielkę teatru Martynę Busławską. Układ opowiada o kobietach, ich kompleksach oraz wpływie otoczenia na postrzeganie samych siebie. Myślą przewodnią są słowa: po drugiej stronie lustra znajdziesz tylko siebie.

Dziewczyny mistrzowsko zaprezentowały nową choreografię, poruszając tym samym całą widownię.

Zespół zdobył 1 miejsce!

Jest to dla nas ogromny sukces i wyróżnienie!

Po tym sukcesie mamy apetyt na więcej

Dziękujemy wszystkim za słowa wsparcia i wszelaką pomoc przy organizacji wyjazdu na turniej.

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page