top of page
Kilka słów o mnie...

MB Studio i Szkoła Tańca Deptak powstały w 2012 roku. Założycielkami oraz głównymi choreografami są Martyna Busławska oraz Jolanta Wiśniewska. Prowadzimy zajęcia grupowe i indywidualne z zakresu tańca: nowoczesnego, mix dance dla dzieci, jazzowego, współczesnego, towarzyskiego, baletu oraz hip-hopu. Zrzeszamy w swoich szeregach dzieci od 4 roku życia oraz młodzież z Wyszkowa i okolic. Zajęcia odbywają się na Hali Sportowej WOSIR Polonez w Wyszkowie. Poszczególne grupy taneczne tworzą dzieci i młodzież w różnym wieku oraz na różnym poziomie tanecznym (od poziomu początkującego do średniozaawansowanego), dla których taniec jest pasją, zabawą oraz sposobem na spędzanie wolnego czasu. Uczestnicy mają okazję wziąć udziału w corocznych występach tanecznych na terenie Wyszkowa oraz spróbować swoich sił na przeglądach i turniejach w całej Polsce. MB Studio Tańca daje okazję oraz możliwości uczenia się od najlepszych instruktorów z całej Polski organizując w ciągu roku dodatkowe warsztaty taneczne. Współpracowaliśmy m.in. z takim instruktorami jak:

- Artur Bajll - taniec jazzowy,

- Beata Stawiecka - balet,

- Kasia Zakrzewska - contemporary, improwizacja,

- Artur Stańczuk - hip-hop,

- Adrianna Piechówka - choreografia, hip-hop,

- Maciek Pela - hip-hop.

 

 

Martyna Busławska

Jedna z założycielek, prowadzi zajęcia z młodzieżą i dziećmi powyżej 8 roku życia. Specjalizuje się w tańcu współczesnym i contemporary. W swojej karierze zdobyła I miejsce w Konkursie Kieleckiego Teatru Tańca "Ciało Wzruszone", III miejsce w kategorii Junior oraz IV miejsce w kategorii Youth & Adults na świecie na Mistrzostwach Świata WADF w stylu Contemporary Balet, współtworzyła i wyreżyserowała cztery spektakle Wyszkowskiego Teatru Tańca "Kim Jesteś", "Sanzaru", "Xanartheis", "Od Obok". Szkoliła się m.in. w Broadway Dance Center oraz Alvin Alley w Nowym Jorku.

 

 

Jolanta Wiśniewska

 

Jedna z założycielek, prowadzi zajęcia z dziećmi od 4-8 lat. Specjalizuje się w stylu nowoczesnym, dance mix, towarzyskim. Prezes Fundacji Wyszkowskiego Teatru Tańca, magister pedagogiki kulturoznawczej, menedżer i animator kultury. Swoją edukację taneczną rozpoczynała w wieku 12 lat w Wyszkowskim Domu Kultury, biorąc czynny udział w kulturalnych wydarzeniach miasta. W latach 80. reprezentantka Polski formation dancing na Mistrzostwach Świata i Europy, mistrzyni rock'n'rolla w II Międzynarodowym Turnieju Billa Halleya w warszawskiej Stodole. W 1997 utworzyła sekcje tańca integracyjnego na wózkach "Inte-Gracja". Pary integracyjne pod jej opieką trenerską osiągnęły wiele sukcesów na arenie międzynarodowej, zdobywały tytuły Mistrzów Świata i Europy. Praca w WOK Hutnik (2004-2012) na stanowisku instruktora tańca przyniosła jej wiele pomysłów tanecznych, zaowocowało to stworzeniem spektakli tanecznych czyli "Deptaki". Do dzisiaj corocznie organizuje nowe widowiska taneczne , w których bierze udział ponad 200 tancerzy ze Szkoły Tańca Deptak , MB Studio Tańca Martyny Busławskiej i Wyszkowskiego Teatru Tańca.

Funkcja Prezesa Wyszkowskiego Teatru Tańca jaką sprawuje Jolanta Wiśniewska to spełnienie jej marzeń. To właśnie tancerze teatru sprawiają jej ogromną radość nie tylko tańcem ale i atmosferą wspólnej tanecznej rodziny. Wspaniali tancerze , instruktorzy i rodzice.

Nagrodzona:

  • Nagroda Zespołowa Pierwszego Stopnia przez Minister Edukacji Narodowej i Sportu (2003), 

  • List gratulacyjny Ministra Pracy i Polityki Społecznej ( 2001), 

  • Brązowy Krzyż Zasługi  nadany przez prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego.

IMG_0085.jpg
IMG_6027.jpg
bottom of page