top of page

OD OBOK

Wprowadzenie

“Jedyny sposób, w jaki można nadać sens zmianom, to zanurzyć się w nie, poruszać się z nimi i przyłączyć się do tańca” Alan Watts.

Spektakl OD OBOK przedstawia jednostki, które pod wpływem interakcji międzyludzkich konfrontują się ze swoimi indywidualnymi problemami, przechodząc przemianę na swojej drodze. Improwizacje tancerzy, kierowane przez Martynę Busławską i Katarzynę Zakrzewską, pozwoliły stworzyć złożone postacie, nierozerwalne z odgrywającymi je tancerzami. Poniżej kilka zdań, którymi chcielibyśmy przybliżyć Państwu przedstawienie Wyszkowskiego Teatru Tańca.

 

 

AKT I – OD
“OD” to słowo klucz pierwszego aktu. Każdy z nas zaczyna swoją drogę rozwoju i formowania osobowości od wczesnego wieku. Najmłodsza bohaterka spektaklu jest prowadzona przez resztę. “OD” może oznaczać tutaj opiekunów, mentorów, którzy od urodzenia opiekują się i ochraniają przed zewnętrznym światem. To oni wyznaczają zasady, wspierają i otaczają miłością. Zachęcają do działania, w końcu wypychając w świat, ale wciąż asekurując w razie upadku.

 

 

AKT II – OBOK
Drugi akt to kontynuacja kształtowania osobowości poprzez wpływ drugiego człowieka. “OBOK” oznacza tutaj zupełnie inny wymiar relacji – rozwoju poprzez partnerstwo, wspólne zainteresowanie oraz, co najważniejsze, obserwację. Tancerze w trakcie trwania całego aktu, nie dotykają się ani razu. Każda postać mierzy się tutaj ze swoim własnym problemem, jednocześnie będąc pod wpływem innych jednostek. Na końcu tej drogi każdy bohater, w swoim miejscu i czasie, odnajduje siebie i swoje pragnienia, stając się dojrzałą jednostką.

Realizacja

 

Choreografia, pomysł

Martyna Busławska, Katarzyna Zakrzewska

 

Scenariusz

Blanka Malinowska

 

Koordynator projektu

Jolanta Wiśniewska

 

Realizator świateł

Damian Białorudzki

 

Mixy muzyczne

Kacper Gonera

 

Realizacja filmu i teaser

Kamil Zdzierak

 

Grafika

Katarzyna Zakrzewska

 

Zdjęcia

Mikołaj Napiórkowski, Michał Borek

 

Opiekun medialny

Damian Olczak

ZWIASTUN

Obsada premierowa:
Paulina Skurzewska, Błażej Król, Oliwia Kowalczyk, Hanna Sosnowska, Sandra Heronimek, Ewa Czupryniak, Karolina Dobosz, Joanna Szymanik, Albert Mikołajczyk, Adam Pakieła, Oliwia Ciemniewska, Maja Szymańska, Weronika Buźniak, Kornelia Chalska, Zofia Liśkiewicz, Zuzanna Ginko, Julia Kwiatkowska, Anita Ziętara, Karolina Zyśk, Julia Kuliś, Joanna Gołębiewska

 

Organizator:
Fundacja Wyszkowski Teatr Tańca
Projekt typu non-profit.

 

Zadanie współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie.

 

Podziękowania dla:
Jerzego Żukowskiego Starosty Powiatu Wyszkowskiego,
Leszka Marszała Wice Starosty Powiatu Wyszkowskiego,
Joanny Wiszowaty,
Mariusza Kowalskiego - Dyrektora WOK Hutnik w Wyszkowie,
Stowarzyszenia Miłośników Rybienka Leśnego I Okolic, a w szczególności dla Pana Andrzeja Konowrockiego,
Rodziców tancerzy Wyszkowskiego Teatru Tańca.

bottom of page